Ehitusinfo

Vundament: Sõpruse pst 30 asuv korterelamu rajatakse vaivundamendile.

Soojustatud välisseinad: Välisseinad on monteeritavad raudbetoonpaneelid, mis on soojustatud nii vahtpolüstürooli, kui ka kivivilla soojustusega ning viimistletud vastavalt arhitektuursele lahendusele. Välisseinte viimistluskihiks on krohvisüsteemile liimitav lamelltellissüsteem ja/või õhekrohv.

Mürasummutavad siseseinad: Korterite vahelised seinad on 200 mm paksustest raudbetoonpaneelidest kandvad seinad. Korterite mittekandvad siseseinad on kipsplaatidest metallkarkassil kergseinad, mis täidetakse isolatsioonivillaga. Panipaikade vaheseinad on puitkarkassil ehitusplaatidega kaetud kergseinad.

Vahe- ja katuslaed: Kandvateks vahe- ja katuslagedeks on nii monteeritavad õõnespaneelid kui ka monoliitne raudbetoonist vahelaeosad. Vahelaed toetuvad raudbetoonseintele ja -taladele.

Trepp: Korruseid ühendavad raudbetoonist kahe otsapöördega keerdtrepid, mis on kaetud keraamiliste plaatidega. Trepipiireteks on koridori ja trepivaheline terasest pulkpiire ning tagaseinal terasest käsipuu. Koridorid on kaetud keraamiliste plaatidega.

Lift: Kõiki korruseid ühendab mugavalt kasutatav lift.

Rõdud: Kõikidel korteritel on rõdud. Rõdude piirded on klaasist ja metallist ning põrandaks on raudbetoonpõrand.

Kliimasse sobiv katus: Katusekatteks on lamekatuste hüdroisolatsiooniks kasutatav SBS-kate. Sadevesi on hoonesisene ning liitub Sõpruse pst-l olemasoleva sadeveetrassiga.

Soojapidavad aknad: Hoones on energiasäästlikud ja mürasummutavad sissepoole avanevad üheraamilised kolmekordsed klaaspaketiga plastikaknad.

Turvalised uksed: Korteritel on siledad spoonuksed ja kõrgendatud helipidavusega spoonitud puidust välisuksed. Hoone välisuksed on kõrgendatud turvalisusega ja varustatud puutevõtmega avatava lukustusega. Maja metallprofiilidest peauksel on turvaklaas ja videofono.

Vannituba ja WC: Vannitubades on vann või dušš, valamu ning seinasisese loputuskastiga WC-pott. Pesumasina asukoht on dušširuumis/vannitoas. Põrand ja seinad on kaetud keraamiliste plaatidega vastavalt sisekujundusele. Sanitaarruumides ja osaliselt ka tubades on kommunikatsioonide varjamiseks ehitatud kipsplaadist ripplaed ja karniisid, mille toon on antud siseviimistluspakettides.

Ökonoomne küttesüsteem: Soojavarustuse hoonel tagab kaugküte. Korterites on vesipõrandaküte ja kõikide tubade temperatuuri saab termostaadi kaudu reguleerida. Üldkasutatavates ruumides on ja radiaatorküte.

Sundventilatsioon: Hoonesse on planeeritud sundventilatsioon, mis on lahendatud korteripõhise seadmega. Üldalade ventilatsiooniseade paikneb keldrikorrusel asuvad tehnoruumis Iga korteri kubu heitõhk on suunatud katusele.

Vesi ja kanalisatsioon: Vesi soojendatakse maja soojasõlmes. Kaugloetavad veearvestid asuvad kas esikus või sanitaarruumides ripplae taga. Korterid on liidetud tsentraalse joogi- ja olmereovee torustikuga. Soe tarbevesi soojendatakse soojussõlmes. Kõikidele korteritele paigaldatakse kaugloetavad veearvestid, mis asuvad esikus või sanitaarruumides ripplae taga.

Elekter: Paigaldatud on kõik vajalikud pistikupesad, lülitid ja temperatuuriandurid. Esikutes, garderoobides ning vannitubades, kipsist ripplae korral, on lakke süvistatavad valgustid. Kaugloetavad elektriarvestid asuvad arvestite kilbis.

Energiasääst: hoone katusele paigaldatakse elektrit tootvad päikesepaneelid, millede poolt toodetud elektri arvelt vähenevad tulevaste elanike kõrvalkulud.

Nõrkvool: Kõikidesse tubadesse on paigaldatud andmesidepesad. Korterites on tagatud valvesüsteemi paigalduse valmidus, korteri välisuksel on magnetkontaktandur. Hoone sidejaotlast igasse korterisse on paigaldatud andmesidekaabel CAT6.

Turvaline fonolukk: Maja välisuksel on paneel kutsenuppudega ning igas korteris välisukse avamisnupuga fonotelefon, millel on videoühendus maja ees asuva välispaneeliga.

Praktiline panipaik: Iga korteri juurde on ette nähtud lisa tasu eest keldrikorrusel asuv panipaik.

Mugav parkimine: Parkimiskohti on võimalik osta maja-alusesse lahtisesse- või hoone alt väljas olevasse hooviparklasse.

Kinnistu:  Sissepääs parkimiskohtadele on piiratud puldiga avatava tõkkepuuga. Hoovis paikneb lastele kasutamiseks privaatne mänguväljak.

Energiamärgis: Kortermaja energiamärgise klass on A.

Garantii: Hoonele antakse pikendatud, kolmeaastane ehitusgarantii.