Puidutööstus

Hinnatud kõikjal maailmas! 

Kaamos Groupi suuremad investeeringud puidutööstuses jagunevad ettevõtetesse Valmos ja Woodbakers.

Woodbakers toodab saematerjali Valgevene suurimas saeveskis ning müüb seda üle kogu maailma. Ettevõtte tütarfirma on täielikult Eesti kapitalil põhinev saeveski Vitebskaja Lesopilka.

Valmos on maailma suurimaid kasespoonitootjaid. Naturaalse ja keskkonnasõbraliku spooni valmistamisel ei kasutata mingeid kemikaale. Pea kogu toodang läheb ekspordiks Euroopasse, Põhja-Ameerikasse ning Aasiasse.

Omame FSC®-i sertifikaati, mis annab õiguse müüa oma tooteid märgistusega „FSC Mix” ja „FSC Controlled Wood”.

FSC

Valmos

Valmos on moodne spoonitehas, mis on valminud 2004. aastal. Geograafilise asukoha ja tooraine kättesaadavuse tõttu on suurem osa toodangust kase-trei- ja höövelspoon (paksusega 0,55 mm). Tehases on tootmispinda 9000 m2, vajaminev kasepakk hangitakse Eestist ja Lätist.

Müügist moodustab eksport ca 97%, millest enamik läheb Kesk- ja Ida-Euroopasse, Põhja-Ameerikasse ning Aasiasse.

Valmoses toodetud spoon on keskkonnasäästlik naturaalne toode, mille valmistamisel ei kasutata kemikaale. Vajaminev soojusenergia saadakse oma katlamajast, mida köetakse oma tootmisjääkidega.

Loe edasi www.valmos.ee

Woodbakers

Woodbakers AS on 2003 aastal loodud ettevõte, mille põhitegevuseks on Valgevenes toodetud saematerjali turustamine. Ettevõtte tütarfirmaks on 100% Eesti kapitalil põhinev saeveski „Vitebsk Lesopilka“, mis on spetsialiseerunud okaspuust saematerjali tootmisele. Saeveski pakub tööd 120-le inimesele ning valmistoodangu mahu poolest ollakse suurimaid okaspuust saematerjali tootjaid Valgevenes.

Pea 95% toodangust müüakse läbi Woodbakers’i Euroopa Liitu. Peamised turud on Eesti, Läti, Saksamaa ning Belgia. Ettevõtte plaanidesse kuulub lähitulevikus graanulitehase ja uue saeliini ehitus, eesmärgiga kahekordistada oma tootmismahte.

Loe edasi www.vitebsk-lesopilka.com