Grand Gonsior – endisest Sotsiaalministeeriumi majast saab kaunikõlalise nime ja inspireeriva sisuga kortermaja.

02.05.2018

Gonsiori tänaval asuvas endises Sotsiaalministeeriumi majas algas ehitus, mille käigus rajatakse majja 80 omanäolist kõrgete lagedega 1-4 toalist korterit.  Maja täieliku rekonstrueerimise käigus vahetatakse välja ventilatsiooni- ja tehnosüsteemid ning paigaldatakse uued kõrge müra- ja soojapidavusega aknad. Maja ajalooline välisfasaad säilitatakase ja tehakse vaid vajalikud fassaadiparandused ning värvimistööd pleekinud seina värskendamiseks. Uued korterid valmivad aprillis 2019.a.

Tegemist on ajaloolise majaga, mille projekteerisid 1950ndatel tuntud arhitektid Peeter Tarvas ja Heiki Karro. Renoveerimisprojekti ehk korteri plaanid ja lahendused tegi arhitekt Aigar Roht (AB Korrus). Hoone rekonstrueerimisel säilitatakse algupärane fassaad ja taastatakse võimalikult palju maja sees: trepikojad, fuajee, osaliselt laekarniisid jne. Ühtlasi täiustatakse maja kõige uue ja modernsega, mis on tänapäeval terviklikuks elamiseks vajalik. Sisekujunduse loomisel on nimekad sisearhitektid büroost Arhitect11 ammutanud inspiratsiooni värvikatest ja positiivsetest 50ndatest.

Kaamos Kinnisvara arendusjuhi Ivar Vahteri sõnul on Grand Gonsior mõeldud inimestele, kes otsivad originaalset, iseloomuga kodu. See maja on neile, kes otsivad väikese kiiksuga kodu, sest korterite planeeringud võimaldavad väga palju omapäraseid sisekujunduslahendusi. Arendus sobib nii üksikutele inimestele, noortele paaridele kui ka peredele.

Harmoonia ja avarus

Omapärase planeeringuga 1–4-toaliste korterite siseviimistluses on harmoonia modernse ja retro vahel. Üheks suuremaks tõmbenumbriks on aga kõrged laed – kõigis elamistes on lagede kõrgus 3, viiendal korrusel kohati suisa 3,6 meetrit. Siseuste kõrguseks on 2,3 meetrit. Et lagede kõrgus oleks võrdväärne partner põrandaliistudele, on viimaste kõrguseks 12 cm. Põrandaid katab naturaalne parkett. Valida on kolme siseviimistluslahenduse vahel – Glamour, Green ja Grace. Igaüks neist kõnetab omal moel.

Linnaelaniku mugavus – pesuruum rattale ja lemmikloomale

Maja renoveerimisel on mõeldud kõigile mugavustele. Keldrikorrusele ehitatakse majaelanike ühiskasutuseks hubased ruumid vaba aja veetmiseks. Seal saab mängida piljardit ja lauatennist. Ka lastele on mõeldud – avastamist ootab põnev mängunurk. Majas on olemas ruumid rataste ja vankrite paigutamiseks ning sealsamas asub pesuruum rataste ja lemmikloomade pesemiseks.

Grand Gonsiori näol on tegemist unikaalse korterelamuga, mis kutsub avastama klassikaliselt ajatud arhitektuuri. Kui hing ihkab erilist, siis see on õige kodu!

Kiirematel ostjatel on veel võimalus kaasa rääkida sisekujunduse- ning korteri planeeringute osas. Kuni 15. maini saab teha endale meelepäraseid muudatusi korteri planeeringus ning 15. juulini valida sobivat siseviimistluslahendust.

Vaata lähemalt www.kaamos.ee/grandgonsior