Hõbemetsa elurajooni II etapi kortermajades on pooled korterid müüdud

18.03.2016

Kaamos Kinnisvara alustas 2015.a. lõpus Hõbemetsa elukeskkonnas kolme järgmise maja müüki. Uued korterelamud on osa privaatsest ja rohelisest elurajoonist, kuhu kokku on planeeritud 16 kortermaja, lastemänguväljakud ja lasteaed.

Kaamos Kinnisvara AS arendusjuht Ivar Vahteri sõnul ehitatakse II etapis korraga kolm 20 korteriga maja. Tänaseks on pooled korterid uutes majades müüdud, majade valmimine on planeeritud 2016. aasta lõppu.

„Elurajooni on juba rajatud kaks kortermaja, kus on oma kodu leidnud üle 50 perekonna. Inimesed hindavad Hõbemetsa madalamat hoonestust, eraldatust  ja majade B-energiaklassi. Lisaks pakume korteriomanikele tavapärase kaheaastase ehitusgarantii asemel kolmeaastast garantiid, mis suurendab kliendi kindlustunnet ehituskvaliteedi osas,“ räägib Vahter.

II etapi müük on läinud väga hästi. „Olulisteks müügiargumentideks on olnud lisaks Hõbemetsa looduslähedasele elukeskkonnale ka iga korteri juurde kuuluv rõdu ja panipaik, mugavad parkimisvõimalused ning majadesse planeeritud mahukad liftid,“ lisab Vahter.

2015. aasta kevadel valmis elurajooni viiv esinduslik avenüü koos kergliiklusteede ja tänavavalgustuse, kaherealise puiestikuga ning elurajooni tulevikus teenindav bussipeatus. Kõigi majade juurde tulevad laste mänguväljakud ning elurajooni on planeeritud ka lasteaed. Kokku on Hõbemetsa kavandatud 16 kortermaja ja 450 korterit. Investeeringu maht on ligikaudu 35 miljonit eurot.

Piirkonna arhitektid Irina Raud ja Aigar Roht väärtustavad kõrgelt Hõbemetsa looduslähedast ning privaatset keskkonda. Nende sõnul on Hõbemetsa nagu väike põhjamaisefeeling’uga elurajoon, mis vastupidiselt harjumuspärasele asub kõrgete mändide vahel ebatasasel ja põneval maastikul.

10 hektari suurusel männimetsaga kaetud maa-alal laiuva Hõbemetsa elurajooni kortermajad on üksteisest eraldatud lopsaka kõrghaljastusega ning ümbritsetud reljeefse pargi ja kõnniteedega. „Oleme kavandanud, et ala ei täideta pelgalt kodude, vaid ka ajaveetmise võimalustega nii lastele kui ka vanematele inimestele,“ ütleb Raud, lisades, et haljasalaks on planeeritud igast krundist 50-60%.

Elurajoon piirneb Nõmmet ja Haaberstit ühendava kergliiklusteega, mis on ideaalne võimalus jalgsi või rattaga liikujatele ning talvel suusatajatele. Hoolimata Hõbemetsa privaatsest asukohast ja heas mõttes suletusest, on kõik eluks vajalik lähedal –nii poed, söögikohad, ühistransport, Mustamäe Keskus, Nõmme Spordikeskus, Nõmme-Harku terviserajad, Glehni loss, Nõmme turg ja palju muud huvitavat.

Rohkem infot Hõbemetsa elurajooni kohta leiab www.kaamos.ee/hobemetsa