Kaamos Ehitus aitab ehitada Tallinna Baltikumi suurima erameditsiinikeskuse

24.03.2016

Täna paigaldati nurgakivi 2017. aasta alguses avatavale Kotka Tervisemajale, millest saab Baltikumi suurim erameditsiinikeskus, mis ühendab erinevate kliinikute kompetentsi ja pühendumuse terviklikuks raviteenuseks, muutes pere- ja eriarstiabi kättesaadavamaks.

Kotka Tervisemaja juht Raul Niin selgitas, et Kotka Tervisemajas hakkavad tööle parimad Eesti arstid ja meditsiinipersonal, kes lähtuvad enda töös patsiendi vajadustest, kõrgest raviteenuse kvaliteedist ja võimalikest kaasaegsetest uuendustest, mis aitavad teenuste kvaliteeti ja ravivõimalusi uuele tasemele viia.

“Kotka Tervisemaja eesmärk on pakkuda kõrgel tasemel raviteenust nii Eesti inimestele kui ka tõusta Baltikumi ja Läänemere-äärsete riikide raviturismi tõmbekeskuseks,” rõhutas Niin. Ta lisas, et Kotka Tervisemaja kliinikud on orienteeritud uue põlvkonna meditsiinisüsteemi arendamisele ehk üheskoos pakutakse multidisiplinaarset raviteenust, kus kõik eriarstid vaatavad ka enda valdkonnast kaugemale ning on valmis nii igapäevatöös kui ka meditsiini arengu jaoks kasutusele võtma uudseid innovaatilisi lähenemisvõimalusi.

Niin tõi esile, et praeguse seisuga hakkavad Kotka Tervisemajas raviteenust osutama Niine Nahakliinik ja Niine Esteetikakliinik, dr Jüri Kullamaa plastikakirurgia kliinik, mille enamik patsientidest on juba praegu välisriikidest ning kelle eestvedamisel raviturismi osakaal kindlasti veel kasvab. Samuti asuvad Kotka Tervisemajja eelmisel aastal Eesti ettevõtlusauhindade Aasta uuendaja nominendiks olnud Sakala Hambaravi, üle Eesti piltdiganostikauuringuid teostav Mammograaf Radioloogiakliinik, Rosenthalid perearstikeskus, silmakabinet dr. Jaan Reimand , BENU Apteek ning Gourmet Coffee. Lisaks teistele eriarstide kabinettidele avatakse tervisemajas ka Kotka Erahaigla, kus saab olema Baltikumi üks kaasaegsemaid päevakirurgiakeskusi. Kotka Tervisemaja juhi sõnul on ehitusjärgus olevas Kotka Tervisemajas ruumi veel mõnele tublile kliinikule, kelle teenus annaks lisandväärtust tervisemaja kontseptsioonile. Kotka Tervisemaja üldpind on ca 6000 ruutmeetrit.

Kotka Tervisemaja luuakse endise Tallinna Teeninduskooli Kotka tänaval asunud õppekompleksi asemele. Kaamos Ehituse tegevjuht Alo Nõmmik näeb suurepärast võimalust rajada pika ajalooga majja uus, kaasaegne ja kvaliteetne tervisemaja. „1970.aastal avati hoones tehnikakool nr.19, mis tegutses edukalt üle 30 aasta õppeasutusena ja andis erialase hariduse paljudele tunnustatud spetsialistidele. Tellija soov anda uus sisu hoonele, millel on ajalugu ja mis on viimastel aastatel tühjalt seisnud on idee, mis tuleb ellu viia. Tellija usaldus, meie üle 10-aastane kogemus ning professionaalne lähenemine ehitusturul on vaid hea koostöö aluseks“, sõnas Alo Nõmmik.

Kotka Tervisemaja arhitektid on Ra Luhse ja Gruuv Arhitektid. Uue tervisemaja prognoositud avamisaeg on 2017. aasta jaanuaris.