Kaamos Kinnisvara saavutas Äripäeva Kinnisvarafirmade TOP’is esimese koha

15.11.2016

2015 aasta oli Kaamos Kinnisvara AS läbi aegade edukaim. Seda ilmestas I koht Äripäeva koostatud Kinnisvarafirmade TOP’is, kus aastaga tõusti 17 kohalt esimeseks.

3,9 kordse ärikasumi kasvu taga oli edukas aasta ärikinnisvarasektoris ning häid tulemusi saavutati ka elukondlikus kinnisvaraarenduses.

„Varaklassina omab kinnisvara sarnasust võlakirjadega. Kui tootlused langevad, tõuseb vara hind ning vastupidi. Teisisõnu on ärikinnisvarale iseloomulik tootluse ning hinna vaheline pöördvõrdeline seos“, selgitab Kaamos Kinnisvara juhatuse liige Ivar Vahter kasumi kujunemist.

Globaalselt on kinnisvara investorite nõutud tulunorm viimastel aastatel langenud ning sellega on kaasnenud ka ärikinnisvara väärtuse tõus. Kuivõrd hea raamatupidamistava nõuab ärikinnisvara investeeringute kajastmist õiglases väärtuses, tekkis 2015. aastal vara ümberhindlusest ühekordne kasum, mis mõjutas nii Kaamos Kinnisvara edukat tulemit.

„Peame oma edukuse aluseks pikaaegst kogemust, professionaalset tööd ning kliendile orienteeritust. Ei saa salata, et ka õnnel on paljudel kordadel oluline osa olnud, kuid head tulemused tulenevad enamasti ikka õigetest otsustest“, kommenteeris Vahter.

Möödunud aasta oli Kaamos Kinnisvarale väga edukas ka elukondlikus kinnisvaraarenduses. Hõbemetsa Elurajoonis ja Rohu kvartalis on töös täna üle 150 korteri. Lähikuudel lisandub arendusse veel paar kortermaja, mis tõstab töös olevate korterite arvu aasta lõpuks 200’ni.

„Kliendid on Hõbemetsa Elurajooni väga hästi omaks võtnud ja nõudlus püsib suur. Ka Rohu kvartali arendus Telliskivi loomelinnaku läheduses on läinud väga hästi“, rääkis Vahter, „esimese etapi 33 korterit müüsime ära enne majade valmimist. 2017. aasta juuniks valmib teine etapp, kus üle poolte korteritest on juba broneeritud“.

 

Allikas: Oja.A. (2016). Võidu taga head suhted üürnikega. Äripäev Kinnisvara, 11. november.