Rail Balticu projekti hakatakse juhtima Avala ärikvartalist

16.02.2022

Eelseisva kümnendi ühte suurimat infrastruktuuri investeeringut hakatakse juhtima Avala ärikvartalist. Rail Baltic Estonia OÜ & RB Rail AS kolivad enda kontori Kaamose Avala ärikvartali suve lõpus valmivasse Polarise büroohoonesse. Uue büroo kasuks rääkisid nii logistiliselt sobiv asukoht Tallinna kesklinna tuiksoonel kui ka energiasäästlikud ning innovaatilised lahendused.

„Vastavalt sellele, kuidas Rail Baltica projekt on edenenud ja edenemas, on ka meeskond viimastel aastatel kasvanud ning see kasv jätkub veelgi. See tingis vajaduse leida uus, tänastele ja ka homsetele vajadustele vastav, samas optimaalne ning jätkusuutlik büroopind,“ avas kolimise tagamaid Rail Baltic Estonia büroojuht Lagle-Katrin Lembavere.

Lembavere selgitas uue büroopinna valikut eelkõige töötajate kõrge rahulolu tagamisega. „Hoolimata sellest, et üha enam tehakse tööd ka kodukontoritest või lihtsalt distantsilt, on kvaliteetne töökeskkond endiselt üks osa töötajate rahulolust tööandjaga,“ rääkis Lembavere. Ta selgitas, et kaasaaegne töökeskkond toetab töötajate motiveeritust ja aitab tulemusi saavutada ning oluline on, et inimesed ei peaks büroos muretsema elementaarsete olmetingimuste pärast, mis nende indu ja sisulist panust pärsiksid.

Arusaadavalt mängib nii suure otsuse tegemisel Lembavere sõnul rolli ka asukoht, et logistika tööle ja koju, samuti erinevatele Rail Baltica objektidele oleks võimalikult lihtne ega muutuks omaette tööks. Ta lisas, et ühtlasi on oluline lähedal olla sagedastele koostööpartneritele, näiteks linnavalitsusele ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile. „Samal ajal kui kesklinnas on parkimisega kitsas, on meie jaoks ülioluline ka see, et projektijuhid saavad vajadusel võrdlemisi ummikutevabalt kontori parklast objektile,“ ütles Lembavere.

Töötajate heaolu kõrval on suurprojekti büroopinna puhul vaja arvestada ka selle ettevõtte kuvandiga. „Kuna Rail Baltica projekti rahvusvahelisi osapooli lisandub järjest juurde, on oluline nutikas ja esinduslik büroolahendus, kus lisaks igapäevatööle oleks võimalik mugavalt ka partnereid võõrustada,“ rõhutas Lembavere.

Kaamos Kinnisvara juht Taimo Murer sõnas, et huvi paindlike büroopindade järele, mis järgivad jätkusuutlikke põhimõtteid ja on töötajasõbralikud, püsib. „Tallinn on tänaseks  muutunud rahvusvaheliseks ettevõtluskeskuseks ja piiriülesed investeerimisprojektid vajavad Euroopa standarditele vastavaid töötingimusi, mis oleksid ka kasvufaasis ettevõtetele piisavalt paindlikud ning ühtlasi annaks põhjust kaugtöölt kontorisse naasta,“ leidis Murer.

Ta nentis, et kui Avala ärikvartali esimene büroohoone Electra on tänaseks üürnikud sisuliselt täies mahus leidnud, siis suvel valmivast Polarise büroohoonest on täna veel täitmata büroopindu 4000 m2 jagu.

Vastuseks küsimusele, kui suur on väljakutse leida täna sobivat büroopinda, leiab Lembavere, et sellega on nii nagu elus üldiselt. Turul tundub, et pakkumist on palju, aga kui hakata otsima konkreetselt midagi, mis vastaks ootustele, on selle leidmine arvatust keerukam,“ rääkis Lembavere.

RBE büroojuht nentis, et kuigi erinevaid büroopindu on turul palju, siis on endale sobiva jätkusuutliku töökeskkonna leidmine hinnatundliku kliendi jaoks väljakutse.

Rail Baltic Estonia OÜ on Rail Baltica projekti Eestis arendav ettevõte, mis esindab ühtlasi Eesti riigi huvisid Baltimaade ühisettevõttes RB Rail AS.

Avala ärikvartali esimene büroomaja Electra, mille sarnane saab olema ka suvel valmiv teine, Polarise büroomaja, võitis mainekal kinnisvaraarenduse konkursil Baltic Real Estate Investment Forum 2021 rahva lemmiku tiitli „People´s Choice“.