Valmis kaasaegseim erameditsiinikeskus Kotka Tervisemaja

08.05.2017

5.mail avati Tallinnas, Kotka 12 aadressil pidulikult Baltikumi kaasaegseim erameditsiinikeskus Kotka Tervisemaja. Kaamos Ehitus’el oli au ning rõõm olla ehituspartneriks hoone rajamisel.

Kotka Tervisemaja asutaja, Raul Niine hinnangul polnud tervishoiuteenuste hoonete ega ruumide nõudmised lihtsad ning kui lisada veel vana hoonega kaasnenud piirangud, siis polnud ehitajatel lihtne kõiki vajalikke süsteeme uude kompleksi mahutada. “Ometigi suudeti kõik nõudmised ning vajadused täita – see nõudis erinevate osapoolte tihedat igapäevast koostööd.” Ta lisas, et alati on lihtsam minna kergema vastupanu teed ja luua midagi uut, samas, kui on võimalik säilitada varasemat väärtust, siis ei tasu ehitusprotsessi keerukusest heituda ning võimalusel säilitada vana hoone väärtus uue funktsiooni kaudu.

Kaamos Ehitus AS-i tegevjuhi Alo Nõmmiku sõnul pole vana, nõukogudeaegse hoone ümberehitamine just väga levinud trend, vaid pigem on optimaalsem vana hoone lammutada ja uus, energia- ja ruumiefektiivsem hoone selle asemele ehitada. “Ümberehitus on otstarbekas, kui on võimalik säilitada hoone väärtuslikke elemente. Kui hoone konstruktsioon vastab vajalikule plaanilahendusele ja uue hoone funktsionaalsusele, siis tasub kaaluda olemasoleva vana hoone rekonstrueerimist. Kui mitte, siis on soodsam ehitada algusest peale uus hoone,” nentis Nõmmik.

Vana hoone ümberehitamise suurimaks väljakutseks oli mahutada kõik uued ja vajalikud kommunikatsioonid olemasolevasse hoonesse. “Väga palju projekteerimis- ja ehitusküsimusi tuli lahendada jooksvalt, et tervisekeskuseks vajalikud lahendused sobituksid uuel kujul n-ö vanasse vormi. See nõudis projekteerija, ehitaja ja tellija tihedat koostööd,” rõhutas Kaamos Ehituse tegevjuht.

Kotka Tervisemaja on Eesti kaasaegseim erameditsiinikeskus ja ühtlasi ainuke tervisekeskus, kus on ühendatud perearstikeskus, eriarstid, 3 operatsioonitoaga erahaigla koos palatikorpusega ning täisfunktsionaalne diagnostikakeskus, kuhu koondub kaasaegseim uuringukeskus. Siia on koondunud näiteks Eesti juhtiv nahakliinik – Niine Nahakliinik, Mammograaf Radioloogiakliinik, Eesti ettevõtlusauhindade Aasta Uuendaja tiitli nominent Sakala Hambaravi, dr Kullamaa Plastikakirurgiakliinik ja Kotka Erahaigla ning ka Rosenthali perearstid.

Kotka Tervisemaja koosneb kahest osast: A- ja B hoone on kokku 4000 m2 suurune. C-hoone on ca 3500 m2 suurune ning valmib 2017. aasta III. kvartalis.

Lisaks meditsiinikliinikutele hakkab Kotka Tervisemaja C-hoones asuma ka Selveri kauplus, mis avatakse 2017. aasta IV. kvartalis.