Ehitusinfo

Kvaliteetsed ja energiasäästlikud kodud projekteerib ja ehitab Kaamos Groupi kuuluv Kaamos Ehitus, mille meeskonnal on kodude ehitamisel üle 15 aasta pikkune kogemus.

Meil on kutsetunnistusega insenerid, Lloyd’s Register Quality Assurance’i sertifikaadid ISO 9001-2015 ja ISO 14001-2015 ning ehitustegevusega seonduvad tegevusload.

Gonsiori 29 kortermajaks ümberehitamise käigus jäetakse maja ajaloo ja stiili säilitamiseks alles võimalikult palju originaalviimistlust ja -detaile.

Rekonstrueerimisel säilitatakse kõik algupärased kandekonstruktsioonid. Konstruktsioone hinnatakse, et selgitada välja nende seisukord ja vajadusel viiakse läbi nende tugevdustööd.

Tänapäevaste mugavustega korterite ehitamiseks vahetatakse majas täielikult välja kõik tehnosüsteemid.

Maja esifassaadil teostatakse viimistlusparandused, et säilitada algupärane fassaadi välisilme ja detailid. Samuti on eesmärgiks taastada hoone algupärased trepikojad.

Grand Gonsior valmib 2019.a. kevadel.

Ehituskonstruktsioonid

Vundament. Rekonstrueerimise käigus säilitatakse paekivist ehitatud vundamendid ja keldrikorruse seinad, mis on seest- ja väljastpoolt krohvitud.

Välisseinad. Hoone massiivsed välisseinad on laotud tellistest ning seinte paksus võib kohati olla kuni 77 cm. Maja algupärane terrasiitkrohviga viimistletud esifassaad säilitatakse ja värskendatakse. Maja hoovipoolne fassaad saab uue viimistluskatte.

Katus. Katusekonstruktsiooni moodustavad puitsarikad, laudroovitis ja neile toetuv plekk-kattega kelpkatus, mis samuti säilitatakse ja korrastatakse.

Siseseinad. Maja sees säilitatakse tellistest laotud massiivsed siseseinad, mille paksus võib kohati olla kuni 64 cm. Korteritevaheliste seinte ehitusel on kasutatud lisaks olemasolevatele tellisseintele ka komposiitseinu (müürikivi + kipssein), et suurendada konstruktsioonide helipidavust. Juurdeehitatavad tubadevahelised seinad on kipsplaatkattega metallkarkass-seinad.

Vahelaed. Olemasolevad vahelaed jäetakse alles. Uute tasandus- ja heliisolatsioonikihtide abil suurendatakse vahelagede helipidavust.

Trepikojad. Hoone trepikodades asuvad originaaltrepid ja trepipiirded rekonstrueeritakse või asendatakse vajadusel uutega, mis sobivad 1950. aasta stiili. Hoone kõigis kolmes trepikojas on lift.

Aknad. Kõik olemasolevad aknad vahetatakse uute kaheraamiliste kolmekordse klaaspaketiga puit-alumiiniumakende vastu. Maja hoovipoolsemad aknad ehitatakse suuremaks, et tuua tubadesse rohkem avarust ja valgust.

Uksed. Uued hoone välisuksed on varustatud videofonosüsteemiga. Korterite välisuksed on spoonitud siledad manteluksed. Korteri siseuksed on 2,3 meetri kõrgused valged profiiliga uksed.

Siseviimistlus. Uue ja suursuguse välimuse saavad nii fuajee kui ka trepikojad. Korterid viimistletakse kliendi soovi järgi kas kliendi enda valitud toodetega või sisekujundajate valmistatud pakettidega. Siseviimistluspakettidega saab tutvuda siin. Eluruumide põrandaid katab parkett. Esikutes, tualettruumides, vannitubades ja majapidamisruumides on keraamiline plaat. Vannitubade seinad on kaetud keraamiliste plaatidega ja värvitud niiskuskindla värviga. Eluruumide seinad värvitakse ning pea-magamistoa üks sein kaetakse tapeediga.

 

 

Sanitaartehnika. Vannitubades on valamu, seinapealne WC-pott ning segistiga kivimassvann või kirka klaasiga dušinurk. Kõikides korteris on pesumasina valmidus kas vannitoas või majapidamisruumis. Igasse korterisse on võimalik paigaldada ka pesukuivati. Suuremates korterites on lisaks eraldi WC.

Küte. Grand Gonsiori kortermaja on ühendatud Tallinna Kütte kaugküttevõrguga. Hoone küttesüsteem uuendatakse täies ulatuses. Rekonstrueerimistööde käigus vahetatakse välja nii küttetorustik kui ka küttekehad. Korterites ja üldkasutatavates ruumides on malmradiaatorid. Radiaatorite juhtimine toimub radiaatori termostaatide abil. Vannitubades on mugavuskütteks ette nähtud ka elektriline põrandaküte.

Ventilatsioon. Kortermajja on projekteeritud kõrge efektiivsusega tsentraalne sundventilatsioon. Korterite köögikubudele on projekteeritud eraldi õhu väljavisketorustik, mille kaudu suunatakse heitõhk katusele.

Vesi ja kanalisatsioon. Sooja vee tootmine toimub kaugkütte baasil hoone soojasõlmes. Kaugloetavad sooja ja külma vee mõõtjad asuvad korterite ripplagede taga (esikus, vannitoas või majapidamisruumis).

Tugev- ja nõrkvool. Vannitubadesse paigaldatud elektriline põrandaküte on juhitav seinapealse temperatuuriregulaatoriga. Kõik ruumid on varustatud pistikupesade ja lülititega. Eluruumidesse on paigaldatud andmeside ja TV-pesad. Korterid on valmis valvesignalisatsiooni paigaldamiseks. Kiire andmesideühenduse tagamiseks on hoone sidejaotlast korteri kilbini paigaldatud optiline kaabel. Süvistatavad valgustid paigaldatakse esiku, vannitubade ja majapidamisruumide ripplagedesse. Kortermajas kasutatakse klassikalise kujundusega Schneideri Renova kollektsiooni lüliteid ja pistikuid.

Panipaigad. Iga korteri juurde kuulub panipaik hoone keldrikorrusel. Panipaikade vaheseinad on viimistlemata vineeriga kaetud kergseinad puitkarkassil.

Parkimine. Elanikel on võimalus parkimiskoht osta aiaga piiratud sisehoovi.

Rekonstrueeritud hoonele antakse pikendatud, kolmeaastane ehitusgarantii.