Avala büroomaja võitis mainekal Baltikumi kinnisvarakonkursil “People´s choice” ehk rahva lemmiku tiitli.

24.11.2021

Enamik kontoritöötajatest veedab töökohal arvestava osa elust, mistõttu on büroo-hoonete arendajate valikutel tohutu potentsiaal juurutada inimeste igapäeva keskkonnasõbralikemaid ja tervislikemaid harjumusi. Kinnisvaraarenduse konkursil Baltic Real Estate Investment Forum 2021 äsja „people´s choice“ rahva lemmiku tiitliga pärjatud Kaamos Kinnisvara juht räägib, mis tagas nende Avala ärikvartalile Electra büroohoonele konkursil edu ehk kuidas on loodud tervisklikke elustiile toetav töökeskkond.

„Tänased ärilinnakud ja sealsed büroohooned peavad lähtuma inimesekesksusest ja toetama kaasaegset elustiili, kus töised toimetused on läbi põimunud tervislike harjumuste ja aktiivse elustiiliga,“ rõhutas Kaamos Kinnisvara juht Taimo Murer.

Ta lisas, et sarnaselt Avala ärikvartalile peaks iga büroohoone arendamisel looma terviklikku keskkonda, mis soosib inspiratsiooni ja mõttelendu ning suunab inimesi tervislikemale ja keskkonnasõbralikematele valikutele. „Hoone planeering peab lähtuma kestlikust arengust, soodustama füüsilise, vaimse ja sotsiaalse tervise arengut ning arvestama inimese heaoluga,“ ütles Murer.

Mureri sõnul on Kaamos Kinnisvara järginud Avalat planeerides Skandinaavia eeskuju, mida paraku veel Baltikumis sama palju ei praktiseerita – näiteks, et linnaku töötajatele on tagatud mugav ligipääs spordiklubile. Avalas õige pea avatava klubi 24-7fitness juht Andrus Murumets sõnas, et spordiklubi ärilinnakus tekitab selle tervikus sünergia ja julgustab inimesi sportima. „Spordiklubi, mis asub kohe kontori kõrval, annab võimaluse minna trenni ükskõik mis ajal sõltumata enda päevagraafikust ning aitab hoida trennile minemisele kuluvat aega,“ ütles Murumets. Ta lisas, et võimalus minna enne päeva algust, lõunapausi ajal või peale tööd trenni on oluline, et hoida vaim ja keha värskena.

Lisaks on Avala ärilinnakus lõunapausideks ja töömõtetest puhkamiseks rohelise haljastusega õueala, mis võimaldab veeta rohkem aega värskes õhus. Aja mahavõtmiseks ja mõtete kogumiseks on linnakus isegi siseterviserajad. „Olgu ilm ükskõik missugune, siseterviserada on väga hea võimalus teha kiire sirutuspaus, liigutada end ja minna siis töiste toimetuste juurde tagasi,“ kinnitas Karin Luiga, kes on Electra büroohoones asuva BDO Eesti arendusjuht.

Juurduv trepikultuur

Luiga sõnul püsib BDO töökultuuris kindel veendumus, et inimeste sooritusvõime on parem, kui tasakaalustada arvuti taga tehtavat tööd mõõduka aktiivsusega. Intensiivse vaimse töö tasakaalustamiseks korraldatakse töötajatele mitmesuguseid aktiivseid väljakutseid, nagu näiteks trepikõnd. „Kuigi asume Electra maja üheksandal korrusel, on mitmeid kolleege, kes tulevad tööle ja lahkuvad sealt trepist, mitte liftiga,“ ütles Luiga ja lisas, et Avala kleepsud siseterviserajal mõjuvad seejuures kindlasti ergutavalt.

Lifte pole Avalasse kolimise järele kasutanud ka ärikvartali ühe suurima retniku, Enefit Connecti juhatuse esimees Jaanus Tiisvend. Tema sõnul on terves Eesti Energia grupis töötajate tervise edendamine ja hoidmine üks ettevõtte olulisimatest väärtustest. „Electra ärimaja toetab töökeskkonnana igati meie energiakangelaste aktiivseid eluviise. Näiteks sai ka siia lisaks muudele ägedatele võimalustele loodud siseterviserada, mida kohtab meie kõigis suuremates kontorites ning tänu millele saavad inimesed treppe kasutades võtta istuvast tööst energiapause,“ selgitas Tiisvend.

 

“People´s choice“ ehk rahva lemmiku tiitel.

„Kuna me oleme viimase aasta jooksul Avala arengutega Tallinnas silma jäänud, siis tuli konkursil osalemise ettepanek otse konkursi korraldajalt Baltic Real Estate Investment Forum poolt“, mainis Murer.

Konkursi nominentide puhul olid hindamiskriteeriumite peamisteks märksõnadeks innovaatilisus ja disain, asukoht ja ligipääsetavus, kvaliteet ja ehituse kaasaegsus, keskkonda sobivus ning mõjud loodusele, kogukonnale ja linnale.

„Hääli said anda kõik inimesed, kuid oleme veendunud, et Avala puhul sai määravaks tänaste ja tulevaste klientide poolehoid. Ärimajas resideeruvad kliendid on uue büroomaja väga hästi vastu võtnud ja tagasiside põhjal valikuga rahul. Meie Electra ärihoone kõrval osalesid väga tugevad arendused ja seda suurem on ettevõtte rõõm rahvalemmiku tiitli üle. Oleme kõigile poolehoidjatele ülimalt tänulikud“ ütles Murer.

Ärikinnisvara kategoorias pälvis rahvalemmiku konkursil esimese koha Kaamos Kinnisvara Avala ärikvartali büroohoone Electra. Teise koha saavutas Leedu arendaja DEREIF SEB HQ hoone ning kolmanda Leedu arendaja Urban Inventors ärihoone Green Hall 3. Teiste tulemuste ja kategooriate kohta leiab rohkem informatsiooni: https://www.vz.lt/breif-awards