Colliersi uuring: Eesti kinnisvaraarendaja Kaamos saavutas käibelt Lätis TOP 4 positsiooni

14.07.2022

Kaamos Kinnisvara on vähem kui kolme aastaga tõusnud müügitulu järgi Riias piirkonna TOP 4 elamuarendajaks, selgub kinnisvara konsultatsioonifirma Colliersi viimasest turuanalüüsist.

Sarnaselt varasematele aastatel säilitas elamuarendaja Bonava Latvija ka tänavu esimese viie kuu müügitulu arvestuses liidripositsiooni. Teisele ja kolmandale kohale jäid arendajad YIT ja Home 4 Living ning neljanda positsioonile tõusis Eesti arendaja Kaamos Kinnisvara.

„Riia kinnisvaraturul on Kaamose jaoks suur potentsiaal, sest sealne turg on mahtude ja hindade poolest Tallinna omast maas ning arendatava maa hinnad võrreldes Eesti hinnatasemega atraktiivsemad,“ sõnas Kaamos Kinnisvara tegevjuht Taimo Murer. „Näeme, et Kaamos on oma kogemustepagasiga võitnud Läti klientide poolehoidu nii uuendusmeelsete lahenduste kui ka kvaliteediga,“ rääkis Murer.

Hinnad Tallinnast oluliselt madalamad

Colliersi andmetel on hetkel Riias ja linna lähiümbruses saadaval vaid veidi enam kui 300 täielikult viimistletud keskklassi korterit. Seda võib seletada nii uute projektide senise aeglase arenguga kui ka jätkuvalt suure nõudlusega energiatõhusate ja jätkusuutlike elamispindade järele.

Colliersi andmetel oli keskmine hind, mille eest Lätis kortereid II kvartalis broneeriti, oli tavakorterite puhul 2020 eurot ruutmeetri eest ja keskklassi korterite puhul 2220 eurot ruutmeetri eest. Vastukaaluks, küündis Tallinna ja Harjumaa keskmine uusarenduse ruutmeetri hind on juuni seisuga 4000 euroni, olles aasta jooksul kasvanud üle 30 %.

Kuna majanduskasv ja kinnisvara hinnad jäävad Lätis Eestile alla, teeb see Mureri sõnul eestlastele Riia kinnisvarasse investeerimise kindlasti soodsamaks

Kaamos alustas oma esimese arendusprojektiga Lätis, Divi Krasti kahe kortermaja arendamisega 2019. aasta lõpus, mis sai punkti möödunud kuul soolaleivapeoga. Ettevõtte sõnul on plaanis Läti turul edasi laieneda. Sarikapidu peeti projektis MOHO Park ja sel aastal on plaanis turule tuua veel ka kolmas projekt Teika linnaosas.

Tegevjuhi sõnul plaanib Kaamos jõuda tulevikus Lätis vähemalt 10-protsendise turuosani, mis tähendab arendaja jaoks ligi 200 uut korterit ja nelja-viit jooksvat arendusprojekti.

Allikas: https://www.colliers.com/en-lv/news/residential-july-2022