Eesti büroode interjööre kaunistavad üha enam kunstiteosed – Kaamos ei ole erand.

22.12.2021

Eesti ettevõtete kontorite interjööri kaunistavad üha enam erinevad kunstiteosed, pannes ruumide seinad särama ning luues vaimu ja meeli ergutava töökeskkonna.

Eesti ettevõtete kontorite interjööri kaunistavad üha enam erinevad kunstiteosed, pannes ruumide seinad särama ning luues vaimu ja meeli ergutava töökeskkonna.

Kaamos Grupi uut, pealinna suurima päikeseenergiapargiga kontorit Avala ärikeskuses kaunistavad Lemming Nageli õlimaalid. „Tellisin kolm õlimaali Eesti Vabariigi taasiseseisvumise põhitegelastest 2000. aastal sõbra Toomas Tiiveli soovitusel. Kuna eelmises kontoris ei olnud neile piisavalt ruumi, siis ootasid maalid Kuressaares oma õiget aega kuni selle aasta alguseni, mil kolisime uude kontorisse, kus ka maalid saavad nüüd särada,” sõnas Kaamos Grupi rajaja ja omanik Kaido Jõeleht. Tema sõnul ei olnud maalid planeeritud esialgse sisekujunduse käigus, kuid sobivad muu interjööriga suurepäraselt.

Nageli õlimaalidel on kujutatud kolme võtmetegelast, kes mängisid suurt rolli Eesti taasiseseisvumisel: Lennart Merd, Mart Laari ja Edgar Savisaart. Iga maal räägib oma loo pildil kujutatud isikust. Esimesel maalil „Lennart Kaugeimalt ja Tundmatult Maalt” on kujutatud president Lennart Merd kui inimest väljaspool meie planeeti ja tema teoses „Hõbevalge” mainitud Kaali kraatrit. Teisel maalil „Kod. Mart” on läbivaks teemaks Eesti ajalugu – pildilt leiab nii viiteid sõjale, vaateid Tallinna vanalinnale kui ka mobiiltelefoni. „Teadupoolest pani Mart Laar 1992. aastal peaministrina töötades aluse tehnoloogia kiirele levikule Eestis, mistõttu mobiiltelefonil on maalil oma koht,” ütles Jõeleht.

Kolmas maal „Meie Edgar” viitab aga Edgar Savisaare mitmekülgsele isiksusele ja rollidele. „20 aastat tagasi, kui maal telliti, oli Savisaar hinnatud poliitik, kas andis oma panuse Eesti taasiseseisvumisel ja eestluse vedamisel,” lisas Kaamos Grupi omanik.

Kaido Jõeleht rõhutas, et Eesti suurkujudega maalid tekitavad kontori külastajates alati elevust ja kutsuvad maale lähemalt uurima. „Peamiselt küsitaksegi, et miks just need inimesed ja millest maalid räägivad. Tundub, et need pildid ei jäta külmaks ei Kaamose endi töötajaid ega ka külalisi,” sõnas Jõeleht.

Loe ka teiste büroode konstiteoste kohta  ajakirjast Moodne Kodu mille leiad  siit