Kaamos alustas Lätis kolmanda elukondliku projekti müügiga

04.01.2023

Kaamos alustas oma kolmanda elukondliku projektiga Läti turul ja asutas kohalikul turul ehitusettevõtte Kaamos Construction SIA.

„Kaamos on tegutsenud Läti turul mõnda aega, jõudes müügitulult vähem kui kolme aastaga arvestatavaks turuosaliseks Riia elamuarenduses. Eesmärk on jätkuvalt Kaamose positsiooni Lätis tugevdada ja ka sealseid projekte kõrgeima kvaliteediga ellu viia. Uute projektide mahud ning soov arenduse-ehituse protsessi tõhusamalt juhtida ajendasid meid ka Lätis kohalikku ehitusettevõtet rajama,“ Kaamos kinnisvara juht Taimo Murer.

Kaamos Construction Lätis on sarnaselt Kaamos Ehitusele Eestis ehituse peatöövõtja. „Sarnaselt Eestile ka Lätis oodatakse terviklikku lähenemist ja energiatõhusust nii elu- kui ka ärikeskkonna  rajamisel. Kohalike klientide huvi ja usaldus meie arenduste vastu on järjest kasvanud. Oleme Lätis elukondliku kinnisvara arendamiseks investeerinud maaportfelli, mis võimaldab tulevikus ehitada üle tuhande uue korteri. Vaatame ringi ja võimalusel suuname investeeringud ka Läti ärikinnisvarasse“, lisas Murer.

Kaamose kolmas elukondlik projekt

Kaamos alustas 2022. aasta lõpus Lätis oma kolmanda elukondliku projektiga “Abelziedu Terraces“, mis tähendab tõlkes õunaõie terrassid. Uus projekt koosneb kahest 4-korruselisest korterelamust Riia ajaloolises Teika linnaosas, milles on kokku 72 korterit. Korterite hinnad algavad 109 000 eurost ja  korterelamud valmivad 2024. aastaks. Kaamose investeeringu kogumaksumus on 11 miljonit eurot.

„Energiatõhusus on oluline märksõna ja peab vastame kohaliku kliendi ootustele, sest üldine Läti elamuturg on energiasäästlike arenduste poolest Eestist veel maas,“ ütles Kaamos Kinnisvara juht Taimo Murer. „Lisaks päikesepaneelidele maja katusel, mis tagavad üldkasutavate ruumide elektrivarustuse, tuleb igasse korterisse eraldi arvestiga põrandaküte, andes elanikele võimaluse oma soojusenergia tarbimist ise reguleerida. Oleme arendusse planeerinud veel individuaalseid soojustagastusega ventilatsiooniseadmeid.“

Lisaks on mõlemal hoonel liftid ning kõigil korteritel rõdud ja kõrged laed. Tänu päikesepaneelidele ja teistele kaasaegsetele energialahendustele kuuluvad korterid A-energiklassi ja vastavad pankade finantseerimisel „rohelaenu“ tingimustele.

Kaamos Kinnisvara esimene elamuprojekt Divi Krasti (132 korterit) on täies ulatuses müüdud ning teises projektis Moho Park (154 korterit) on müüdud 2/3 korteritest.