Kaamos avas AVALA ärikvartali parkimismaja katusel padeliväljaku

01.08.2023

Kaamos Kinnisvara AVALA ärikvartal täienes katusepealse padeliväljakuga. Tegu on kvartali töötaja ettepanekuga, et leida parkimismaja korrusele praktilist kasutust ning laiendada piirkonna ja sealsete töötajate sportimisvõimalusi.

„Kui jõusaal on ärikvartalites üsnagi tavaline, siis spordiväljak nõuab rohkem ruumi ning on seetõttu keerulisem rajada,“ ütles Kaamose äriarendusjuht Artur Elme, kelle sõnul tuli idee rajada padeliväljak ettevõtte töötaja initsiatiivist. „Kuna Avalas on mitmekorruseline parkimismaja, siis on katusekorrus olnud suurema osa ajast autodest tühi. Padeliväljak oma suuruse ja harrastamise lihtsuse poolest sobis sinna valatult,“ rääkis Elme.

Kaamose äriarendusjuhi sõnul on AVALA ärikvartali eesmärk tagada selle elanikele mitmekülgne keskkond, mis toetab nii inimeste tööalaseid saavutusi kui ka tervislikku elustiili. „Värskes õhus padeliväljak rikastab kontoritöötaja sportimisvõimalusi ning pakub selleks väljundit vahetult töökoha lähedal, kas enne tööd, pärast tööd või lõunapausil.“

Äriarendusjuht lisas, et padeliväljaku rajamist toetas veel spordiala kasvav populaarsus. „Padel on seltskondlik spordiala, mis võiks sobida kõigile harrastussportlastele. Näiteks Soomes ja Rootsis on padeliväljakuid juba tennise omadest rohkem. Eestis on seni vaid üksikuid väliväljakuid ning huvilistele on mänguaegu vähe.“

Ka Padelikliiniku treener Henrik Raagi sõnul on padeli populaarsus Eestis sarnaselt teistele Euroopa riikidele plahvatuslikult kasvanud. Seetõttu on tore näha, et padeli väljakuid juurde tekib. „Kuna Eesti suvi on lühike, soovivad inimesed kui vähegi võimalik padelit õues harrastada. AVALA Padeli väljakul on hea päikese käes mängida ja puhkehetkedel vaateid nautida,“ rääkis Raag.

AVALA padeliväljakule saab aega broneerida läbi Playtomic broneerimisplatvormi. Väljak on mõeldud kasutamiseks täisautomaatsena. AVALA padeliväljak asub ärikvartali parkimismaja 5. korrusel, aadressil Veskiposti 2-2 ning on ärikvartali töötajatele ja kõigile teistele spordihuvilistele avatud igapäevaselt kell 06:00-00:00.