Kaamos jätkab Eesti korvpalli karikavõistluste nimisponsorina ja asub Lätis toetama Paf Eesti-Läti Korvpalliliigat

12.10.2023

Kuna koostöö eelmisel hooajal Eesti korvpalliliiduga kulges väga edukalt, siis otsustas Kaamos Karikavõistluste peatoetajana jätkata. Korvpalli karikavõistlused on ühe suurima osalejate arvuga sporditurniiriga, millel on vaieldamatult suur publikumenu. Meil on jätkuvalt siiras rõõm panustada Eesti läbi aegade ühe populaarsema spordiala arengusse, kommenteeris koostööd Kaamose turunduse ja kommunikatsioonijuht Tambet Asi.

Valitsev Kaamose karikavõitja on meeste arvestuses Kalev/Cramo ja naistest oli möödunud hooajal parim TalTech/Nordaid.  BC Kalev/Cramo tegevjuhi Ramo Kaski sõnul on Kalev/Cramo meeskonna jaoks tegemist on tähtsa tiitlivõitlusega ja ka sel aastal on eesmärk tiitlit kaitsta. Positiivse muudatusena tõi ta esile turniiri formaadimuudatuse, mis annab eelduse, et kuni finaalideni on saalides täismajad.

Karikavõistlused toimuvad 2023/2024 hooajal meestele ja naistele ning kolmes vanuseklassis neidudele ning noormeestele.  Karikavõistlused on ühe suurima osalejate arvuga korvpalliturniir, millest võtab sel aastal osa rohkem kui 800 sportlast. Sel aastal osaleb Karikavõistlustel  kokku 63 võistkonda, sealhulgas 11 meeste, 5 naiste  ja 47 noorte vanuseklassis. Kokku peetakse maha 60 põnevat kohtumist.

Kaamos karikavõistlused mängitakse kogu võistluse ulatuses sõelmängude (play-off) süsteemis, kus võitja selgub ühe mängu tulemusena. Sel aastal on karikavõistluste ajakavasse viidud muudatused, mis kindlasti toovad kodusaalidesse suurema publikuhuvi. Naiste ja noorte Kaamos karikavõistluste finaalpäevad toimuvad 15-17.12.2023 ja meeste Kaamos karikavõistluste veerand- ja poolfinaalid ning finaal toimuvad 12-17.02.2024.

 Lisaks Eesti korvpalli toetusele  on hea meel tõdeda, et Kaamos sõlmis sel hooajal ka koostöölepingu Läti korvpalliliiduga, asudes 2023/2024  hooajal toetama Paf Eesti-Läti Korvpalliliigat.