Kaamos Kinnisvara: elamuarenduse aasta on alanud positiivselt

09.02.2021

2020. aasta lõpp ning uue aasta algus on olnud kinnisvarasektoris positiivselt aktiivne. Suurenenud huvi on ennekõike elamukinnisvara sektoris.

Maa-ameti andmetel tehti 2020. aasta IV kvartalis kokku 14 914 ostu-müügitehingut, sh kinnisasjad, korteriomandid ning hoonestusõigused. Võrreldes 2019. aasta sama perioodiga, kasvas tehingute arv ligi 20 protsenti ja võrreldes 2020. aasta III. kvartaliga suurenes eelkõige korteritehingute osakaal.

„Kui 2020. aasta esimene poolaasta tõi tervishoiukriisist tulenevalt ootusärevust ka kinnisvarasektorisse ning tarbijate aktiivsus vähenes eelkõige kevadkuudel, siis teine poolaasta oli nii arendajatele kui ka turuosalistele stabiilsem, andes kindlust ka uusarendustega edasiliikumiseks ja uute ostuvõimaluste loomiseks,“ sõnas Kaamos Kinnisvara arenduste projektijuht Anne-Ly Lindmäe.

Nii meie arenduste müügistatistika kui ka Maa-ameti tehingute andmed näitavad, et kinnisvarasektoris oli erandlikuks ajaks 2020. II kvartal, kui nii mõnigi kinnisvarainvesteering jäi eriolukorra tõttu ootele.
„Ometigi näeme, et kevadel tegemata jäänud kapitalipaigutused tehti ilmselt kaks kvartalit hiljem, sest näiteks Kaamos Kinnisvara uusarenduste eelmüügid olnud 2020. aasta lõpus ja selle aasta alguses väga populaarsed,“ nentis Lindmäe.

Ta tõi näiteks, et kui 2020. aasta alguses plaaniti Tallinnas Harku järve läheduses Vikimõisa elamukvartaliga eelmüügiga alustada varasuvel, siis lükkus see mõni kuu edasi, et anda turule aega stabiliseerumiseks.
„2020. aasta III. kvartalis alanud Vikimõisa korterite eelmüük on olnud viimaste aastate üks populaarsemaid, sest vaid paari kuuga on enam kui pooled esimese etapi arendusest müüdud ning huvilisi on juba ka elamukvartali teises etapis valmivatele korteritele,“ sõnas Lindmäe.

Ta lisas, et populaarseimaid on eelkõige 2-toalised korterid, mida tõenäoliselt ostetakse investeeringuteks või siis esimeseks oma koduks, kuid samas on varasemast enam näha ka, et suuremad pered otsivad avaramat kodu, mille asukoht pakuks vabadust liikumiseks ning tervisespordiks.

„Nii kinnisvaraturu uuringud kui ka praktika on näidanud, et korteriotsingul on ostja jaoks endiselt kõige olulisemad korteri planeering ja hind ning ostuvalmidus sõltub eelistatavast piirkonnast,“ tõi Lindmäe esile ja lisas, et enamik ostjatest eelistavad lõppviimistletud korterit, millel oleks rõdu ja võimalusel ka siseõu.

Tutvu arendusega kodulehel: www.kaamos.ee/vikimoisa