Kaamos Timber ja EBRD sõlmisid 15 miljoni euro suuruse laenulepingu saeveski rajamiseks Valgevenes.

03.04.2020

Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski. 

“EBRDi 15 miljonit euro suuruse laenuga rahastatakse Mozyri linna uue saeveski ehitamist, mille koguinvesteeninguks on planeeritud 25 miljonit eurot ” avaldas Kaamos Timberi tegevjuht Tõnu Bergmann, kes lisas, et laenulepingu pikkuseks on 7-aastat.

Bergmanni sõnul loob Kaamos Timberile kuuluv Mozyri saeveski piirkonda 100 uut töökohta ning võimaldab peaaegu kahekordistada senist Kaamos Timberi Valgevene puidutööstuse tootmisvõimsust. Kaamos Timberi poolt laenatud 15 miljoni eurot moodustab osa planeeritud 25 miljoni eurosest investeeringust.

“Meie tänane Vitebskis asuv saeveski, toodab aastas ligi 250 000 m3 okaspuu saematerjali ning uue tehase lisandumisel tõuseb kogu tootmismaht ligi 450 000 m3-ni,” sõnas Bergmann.

Kaamos Timber tarnib täna saematerjali lisaks Baltikumile ka Kesk-Euroopasse ja Aasiasse. “Pea poole võrra suurenev tootmismaht võimaldab laiendada eksporti kindlasti nii Euroopas kui ka Aasia suunal,” avaldas Bergmann lootust.

EBRD on ettevõttega teinud koostööd juba enam kui 4 aastat ning aidanud edukalt kasvada Vitebskis asuval saeveskil.

Kaamos Timberit nõustas EBRD lepingu sõlmimisel Advokaadibüroo Sorainen.