Kaamos Timber valis uue Mozyri saeveski partneriks Mühlböcki

12.03.2021

Kaamos Timber sõlmis lepingu Austria puidukuivatite firmaga Mühlböck, tellides neilt 4 kuivatit oma uude Mozyri saeveskisse. Soetatud kuivatid tagavad vähemalt 100 000 m3 tootmismahtu aastas.

„Mühlböckilt tellitud 4 kuivatit koguväärtuses 800 000 eurot on Kaamos Timberi seni suurim investeering Mühlböcki seadmetesse. Mühlböcki seadmed on kui kuivatite maailma Mercedesed ehk valdkonna parimad ja kvaliteetsemad kuivatid,“ kiitis Kaamos Timberi tegevjuht Tõnu Bergmann.

“Selles ambitsioonikas projektis osalemine on Mühlböcki jaoks suur saavutus ja annab meile hea võimaluse demonstreerida tehnoloogilist innovatsiooni 1306 PRO  seeria kuivatitega.  Meil on hea meel Kaamos Timberiga edukat koostööd jätkata ja see on kinnitus kõrgest rahulolust Mühlböckiga”, kommnteeris Mühlböcki esindaja Gerald Kreuzhuber.

Kuivatid kuuluvad hetkel rajatava Mozyri saeveski sisseseade hulka, mis tarnitakse Valgevenesse 2022. aastal. Saeveski alustab tööd 2022. aasta kolmandas kvartalis.

„Mozyri linna planeeritud saeveski hakkab saematerjali tootma okaspuudest. Hetkel oleme plaaninud uue saeveski tootmismahuks 250 000 m3, millest neli uut kuivatit tagavad 100 000 m3“ lausus Bergmann.

Kaamos Timber on 2003. aastal asutatud ettevõte, mis kuulub Kaamos Gruppi ja toodab saematerjali Valgevenes ning müüb seda üle terve maailma. Ettevõttesse kuuluvad kaks tootmisüksust: töötav saeveski Vitebskaja Lesopilka ja rajamise faasis olev Mozerski Lesozavod. Ettevõte põhineb täielikult Eesti kapitalil ja on spetsialiseerunud okaspuust saematerjali tootmisele.