Kaamose müügidirektor ERRi uudistele : kinnisvaraturul käib meeletu võitlus kliendi tähelepanu nimel

17.11.2023

Kui seni pakkusid kinnisvaraarendajad uutele korteritele tasuta kaasa parkimiskohta või köögisisustust, siis nüüd on ilmunud konkreetsed soodushinna kampaaniad, mida seostatakse aasta lõpu ja jõulude lähenemisega. Uute korterite hinnad on Tallinnas võrreldes möödunud aastaga küll soodsamad, kuid hinnalangust ekspertide sõnul oodata ei ole.

Ekspertide hinnangul on praegu võimalik leida kinnisvara uusarenduste turul küll sooduspakkumisi, aga seda just neis piirkondades, kus arendajate vahel konkurents on tihedam ning klientide tähelepanu võitmiseks ollakse valmis mõnekümne tuhande euro suuruseks hinnaalanduseks.

“Eks allahindlusi pakuvad need, kellel kõige rohkem king pigistab. Ja king pigistab seal, kus konkurents on tihedam. Ja kui me vaatame kaarti, kuhu arendusprojektid on jagunenud, siis väga palju arendusprojekte on Haabersti linnaosas, kus tõenäoliselt kinnisvara ostja käib kõik arendajad ükshaaval läbi ja vaatab, kust ta parima pakkumise saab,” lausus kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.

Haaberstis on praegu sooduskampaaniat tegemas näiteks Kaamos Kinnisvara. Ettevõtte sõnul hoitakse turul toimuval pidevat silma peal – kui konkureeriv arendaja pakub piirkonnas soodustusi, tuleb omalt poolt klientidele midagi vastu pakkuda.

Vaata ERR kajastust https://www.err.ee/1609164991/arendaja-kinnisvaraturul-kaib-meeletu-voitlus-kliendi-tahelepanu-nimel